אחד מהדברים הייחודיים שיש לחברת "מעלם משכנתאות" הוא מודל כלכלי/מימוני שפותח על ידי פרופ' מעלם המסייע לבניית משכנתא אופטימלית. בבניית המודל שולב ניסיונו הרב של פרופ' מעלם בתחום הכלכלה והמימון. בעזרת המודל נבנה תמהיל שמאופיין לכל לקוח בהתאם להעדפותיו, מחד, ולמגבלות ההחזר החודשי וגובה המשכנתא, מאידך.

חשוב להבין שכאשר לוקחים משכנתא שחלק ממסלוליה צמודים ו/או בריביות משתנות, ההחזרים החודשיים העתידיים צפויים להשתנות. משכנתא אופטימלית צריכה לקחת בחשבון שינויים צפויים אלו. טעות היא להעריך את ההחזרים החודשיים והוצאות המימון ללא בחינת תרחישים בהם צפויות להשתנות הריביות העתידיות ו/או האינפלציה.

אנו ב"מעלם משכנתאות" בונים תרחישים אלו שמשקפים תהליכים מאקרו כלכליים ארוכי טווח שאמורים להשפיע על הריביות העתידיות והאינפלציה העתידית. בניית תרחישים אלו היא על פי ניסיונו רב השנים של פרופ' מעלם, ששימש כלכלן ראשי ויועץ כלכלי של גופים גדולים. בניית התרחישים דורשת הבנה מעמיקה של הגורמים המשפיעים על שוקי ההון, בעיקר שוק האג"ח, שממנו נגזרות הריביות העתידיות הבינוניות והארוכות של המשכנתא. כמו כן בניית התרחישים דורשת הבנה מעמיקה של הגורמים המשפיעים על ריבית בנק ישראל שכן זו משפיעה באופן ישיר על ריבית הפריים והמק"מ, שהן כשלעצמן משפיעות על הריביות הקצרות של המשכנתא.

המטרה היא להקטין את הוצאות המימון הצפויות, תוך התחשבות ביכולות הלקוח ובמציאות הכלכלית של אינפלציה וריביות משתנות. כך הלקוח מקבל תמונה טובה יותר מהי העסקה לקראתה הוא הולך, כלומר, לאילו סדרי גודל צפויים להגיע ההחזרים העתידיים וסך הוצאות המימון, תחת תרחישים של שינויי אינפלציה וריביות. בניית המשכנתא בצורה כזו מקטינה את אי הוודאות הניצבת בפני הלקוח ומעניקה לו בטחון ושקט נפשי.

hekefit

 1. השאירו פרטי קשר ונציג יחזור אליכם

 2. (*)
  אנא כתוב את שמך
 3. (*)
  אנא כתוב את שמך
 4. (*)
  אנא מלא את הטלפון שלך
 5. אנא מלא את כתובת המייל שלך
 6. Invalid Input

להתייעצות ראשונית, ללא התחייבות, חייגו 077-404-6002